Kuyu suyu arıtma sistemleri; yağmur suyu arıtma, kuyu suyu arıtma, artezyen suyu arıtma, şebeke suyu arıtma, kullanım suyu arıtma olarak sıralanır. En çok sorulan sorulardan biri kuyu suyu arıtma fiyatları, arıtılan kuyu suyu sağlıklı mıdır? Kuyu suyu arıtıldıktan sonra değerleri nasıl olmalıdır? Kuyu suyundaki bakteri yada sertlik nasıl yok edilir? Ayrıca kuyu suyu artezyen suyu yada proses sularındaki bakteri kireç tortu demir mil vs. istenmeyen değerlerden dolayı kullanılacak alanlarda yüksek değerlerden dolayı kullanılmaz. Yer altı ve yer üstü sularının toplandığı yere kuyu denir. Buradan çıkarılan sular içme ve kullanma amaçlı değerlendirmek istendiğinde bir takım işlemlerden geçilerek arıtılması gerekir bu işlemlerin nasıl dizayn edileceği su analizi ile belirlenir kuyu suyunda bulunan parametrelere arıtma dizayn edilir. Kuyu suyu arıtma sistemleri için yapılan analizler fiziksel analiz, kimyasal analiz, bakteriyolocik analizler olarak üç ana grupta sıralanır.
Ayrıca uyu sularında çoğunlukla karşılaştığımız sorunlardan biri bulanıklık, tortu, koku, kireç, bakteri, demir, iletkenlik bu parametrelerin her birinin giderimi için farklı sistemler dizayn edilmektedir.

Su içinde bulunan ve istenmeyen kimyasallar; insan sağlığı için tehdit barındırmaktadır. Bunun için insan kullanımına sunulmadan önce çeşitli işlemlerden geçmesi gerekir. Filtreleme, çökeltme ve damıtma gibi fiziksel işlemlerden geçtikten sonra yavaş kum filtreleri, ve biyolojik aktif karbon işlemleri yapılarak bekletilmektedir. Ardından da floküsyon ve klorlama işlemleri (kimyasal ayrıştırma işlemi) yapılmaktadır. Son olarak da ultraviyole cihazı ışınları ile radyasyon oranı azaltılır. Bu işlemlerin tamamı eksiksiz ve kaliteli yapılmaktadır. Daha sonra süspansiyonu parçacıklar, parazitler, yosun, virüs ve mantar kapsamındaki sağlık açısından olumsuz etki yaratan maddeler ayrılmaktadır.

VİZYON & MİSYON

MİSYONUMUZ

Güvenilir markamızla doğru sistemleri projelendirme kurulum yapılmaktadır. Anahtar teslim sistemler konusunda edindiğimiz tecrübelerimizi siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Kuruluşundan bu yana her gecen gün genişleyen ürün yelpazesi ve  profesyonel kadrosuyla evsel ve endüstriyel su arıtma sistemleri projelendirme, kurulum, teknik servis hizmeti, periyodik bakım, yedek parça ve sarf malzeme tedariği konularında hizmet vermektedir.

VİZYONUMUZ

Atlantik Su Arıtma sistemleri  kurulduğu günden  itibaren  yenilikçi bir yol izleyip,  teknolojiyi siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktır. Firmamız kuyu suyu arıtma, şebeke suyu arıtma, içme suyu konularında etkili çözümler bulmayı hedef almıştır.