Ultrafiltrasyon Sistemi

Ultrafiltrasyon Sistemi

Su arıtma sistemlerinde kullanılan sistemlerden biri olan ultrafiltrasyon sistemi sayesinde su içerisinde bulunan istenmeyen partiküller temizlenmektedir. Daha sonra kullanıma hazır olan su sizinle buluşmaktadır. Birçok değişken ile birlikte çalışan bu sistem; basınç, bulanıklık ve kuvvet gibi parametrelerin desteği ile yarı geçirgen yüzeyden geçirilen suyun filtrelenmesi olarak özetlenebilir. İhtiyacınız olan sistem ultrafiltrasyon sistemi ise Atlantik Su Arıtmanın güvencesi sayesinde kaliteli, uzun ömürlü bir sisteme sahip olabilirsiniz. Bu sistem birçok yerde oldukça yüksek rakamlar ile anılmaktadır. Ancak Atlantik Su Arıtma güvencesi sizi ve bütçenizi düşünerek kaliteli ürünleri uygun fiyat ile sizlere sunmaya özen göstermektedir.

Ultrafiltrasyon Sisteminin Özellikleri

Bu sistemin en önemli özelliği kimyasal madde gerektirmemesidir. Sahip olduğu sistemin özellikleri ile suyu arıtmaktadır. Bu sayede arıtılan suyun içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmaz, doğal bir arıtma sürecinden geçtiği için oldukça tercih edilir. Birçok alanda kullanılabilen ultrafiltrasyon sistemi güvenli ve performansı yüksek bir sistemdir. Bununla birlikte kurulum aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesi ile orantılı olarak kullanım ömrü oldukça uzundur.

Ultrafiltrasyon Sistemi Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Ultrafiltrasyon sistemi birçok su arıtma modelinde kullanılmaktadır. Bunların arasında en çok tercih edilenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kaynak suyu şişeleme tesisleri
  • Deniz, göl, dere suyu temizleme
  • Gıda ve içecek sektörü
  • Atık su arıtma

Bu sektörlerde sıklıkla kullanılırken özellikle de gıda sektöründe yoğun olarak tercih edilmektedir. Lakin steril su üretimini şehir suyundan elde etmek oldukça maliyetli ve meşakkatlidir. Ultrafiltrasyon sistemi tam otomatik bir şekilde el değmeden kendi kendini dezenfekte edebilmektedir. Bu sebeple tercih edilme oranını arttırmaktadır.

Ultrafiltrasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Ultrafiltrasyon sistemi diğer su arıtma sistemlerinde olduğu gibi partikülleri ham sudan ayırmak ve uzaklaştırmak amacı ile kullanılmaktadır. Filtreden geçen suyun içerisindeki partiküller ayıklanmaktadır. Ayrıca tercihe göre seçilen filtreler aracılığıyla daha derin bir temizlik mümkün olmaktadır. Tüm bu seçenekler elbette arıtılmak istenen suyun özelliklerine göre değişmektedir. Seçilen filtreler ile birlikte suda bulunan kötü koku ve tat bertaraf edilir. Ardından kullanıma hazır temiz su elde edilmektedir.

Ultrafiltrasyon Sistemi Bakımı ve Temizliği

Ultrafiltrasyon sistemleri genellikle temel olarak karbon filtre seçeneği ile kullanılmaktadır. Temizlik, bakım hizmetine ihtiyacınız olduğunu sistemin çalışma hızından ve kullandığınız suyun tat, koku değişiminden anlayabilirsiniz. Atlantik Su Arıtma firması hem cihazı alırken yardımcı olur hem de cihazınızı aldıktan sonra temizlik ve bakım hizmetlerinizde yanınızda bulunmaktadır. Hatta gerekirse yedek parça temin edilmektedir. Bunlar dışında eğer isterseniz filtre değişiklikleri yapabilirsiniz, ürünü kişisel isteklerinize göre tekrar projelendirebilirsiniz. Atlantik Su Arıtma güvencesi sizlere uygun su arıtma sistemini talepleriniz doğrultusunda projelendirir, deneyimli mühendisleri aracılığı ile kaliteli ve hızlı bir hizmet sunar. Ultrafiltrasyon sistemini sizler de sitemizden inceleyebilir, daha fazla bilgi almak isterseniz iletişim adreslerini arayarak bizimle görüşme talep edebilirsiniz.

Ultrafiltrasyon Sisteminin Tercih Edildiği Alanlar

Mesela Ultrafiltrasyon sistemi özellikle hassas filtreleme ihtiyacı olan alanlarda kullanılmaktadır. Reverse osmoz öncesinde bir ön arıtım sistemi olarak kullanılabilir veya endüstriyel katı sıvı ayırma saflaştırma süreçlerinde tercih edilir. Açık, kapalı su devrelerinde, oto yıkama ve çamaşırhane sularının geri kazanımı için kullanılmaktadır. Bu sayede hem sudan hem de enerjiden tasarruf sağlanmaktadır. Tercih etmeniz halinde mikroorganizmalardan arıtılan temiz su temini için başka bir sisteme ihtiyacınız kalmayacaktır. Talep etmeniz halinde kullanılması için filtreler seçilecektir. Bu nedenle size uygun bir su arıtma sistemi tamamlanmaktadır. Atlantik Su Arıtma yılların deneyimi ile sizlere her su arıtma sisteminde olduğu gibi ultrafiltrasyon sisteminde de hem cihaz seçimi hem cihazların bakımı konularında yardımcı olmaktadır. Bu tür sistemler söz konusu olduğunda Atlantik Su Arıtma rakiplerini kolaylıkla geride bırakmaktadır. Ayrıca sizlerin güveni sayesinde ismini en başarılı firmalar listesine yazdırmıştır.

Ultrafiltrasyon Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Mesela Ultrafiltrasyon sisteminin bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi elbette geri dönüşüme olan katkısıdır. Kullanılamayacak vaziyetteki suları temizleme konusunda oldukça iyi olduğundan özellikle de fabrika işletmecilerinin tercih ettiği sistemlerin başında gelir. Ultrafiltrasyon sistemi atık suları ve deniz suyunu arıtmada kullanılarak dünyada azalan su kaynaklarına yatırım yapmış, dünyaya tasarruf imkanı sağlamıştır. Mühendislerimiz tüm dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek Atlantik Su Arıtma firmasının yapabileceği tüm yatırımları teşvik edip karbon ayak izinin azaltılması adına su arıtımına öncelik vermektedir.

Atlantik Su Arıtma olarak tüm insanlığı düşünerek suyun geri dönüşümüne büyük önem vermekteyiz. Bu sayede kullanılabilir su rezervini eksiltmeden endüstride kullanılmış atık suların tekrar arıtılması sağlanmaktadır. Bu sistem gıda sektörü ve meşrubat prosesleri alanında oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca bu sistem farkında olmasak da hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkmaktadır. Özel bir şekilde sizin kullanmak istediğiniz alana uygun olarak dizayn edilebilen bu sistem sayesinde sizler de hem sudan hem de maliyetten tasarruf etme imkanına Atlantik Su Arıtmanın güvencesi ile kavuşabilirsiniz.

Ultrafiltrasyon Sistemini Neden Atlantik Firmasından Almalısınız?

Alanında uzman kadromuz ve yetenekli işçilerimiz sayesinde ultrafiltrasyon sistemlerini prosedüre uygun biçimde hatasız kurulumla hizmetinize sunmaya devam etmekteyiz. Atlantik Su Arıtma sistemleri olarak, ultrafiltrasyon arıtma sistemleri ve diğer su arıtma sistemleri konusunda yılların getirdiği deneyimle birlikte eksiksiz bilgimiz ve titiz ustalığımız sayesinde kurulum, bakım, montaj gibi ihtiyaçlarınızda en çok tercih edilen markalardan biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Sağlam altyapımız ve dünya standartlarındaki çalışma biçimimiz ile birlikte kaliteden ödün vermiyoruz. Sürekli yenilenen teknolojiye ayak uydurup sizler için her ürünün en kullanışlısını ve dayanıklısını sunmaktayız.

Deneyim sahibi olarak her sistemi kurma, bakım yapma veya yedek parça ihtiyaçlarınıza yanıt vermekteyiz. Firmamız bize ulaşan herkese gerekli bilgilendirmeyi yapmakta ve sizlerin memnuniyetini önemsemektedir. İhtiyacınız doğrultusunda su analizi ile başlayarak size uygun olan sistemi kurma konusunda yılların getirdiği deneyim ve tecrübe sayesinde her ihtiyacınız olduğunda yanınızda bulunmaktan memnuniyet duymaktayız. İhtiyacınız sadece su arıtımı olsa da profesyonel bir kadro sayesinde doğru sistem ve yöntemlerle maliyetleriniz net biçimde azalacaktır. Alanında uzman, ilgili ve profesyonel kadronun yanı sıra kaliteli malzeme ve işçilik sayesinde bizi tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız. Kullanılan suyun özelliklerine göre gerekli ayarlamaları yapmak, doğru sistemi kurmak bizim için oldukça önemlidir. Bununla birlikte müşterilerimizin olumlu geri dönüşleri bu konudaki deneyimlerimizi kanıtlamaktadır. Bununla birlikte montaj konusunda veya bilgi almak istediğinizde yine sizlere titizlikle hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız.

Neden Atlantik Su Artıma Ultrafiltrasyon Sistemini Kullanmalıyım?

Atlantik Su Arıtma sistemleri ultrafiltrasyon sistemleri konusunda dünya standartlarının çok üstünde hizmet vermektedir. Bu yeterliliğimizi alanında uzman çalışanlarımıza ve yaptığımız yatırımlara borçluyuz. Yıllardır Atlantik Su Arıtma güvencesinden şaşmayan, bizi tercih eden müşterilerimiz sayesinde her yıl giderek artan memnuniyet seviyemizi çok daha yukarılara çıkarmak için tüm çalışanlarımız ile birlikte su arıtma sistemlerinde her yeni çıkan sistemi ve özelliklerini takip ediyor, kendimizi yılmadan güncellemeyi bırakmıyoruz. Bizi tercih ederek kaliteli sistemleri uygun fiyata, iyi bir hizmet ile satın alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Arıtım ve Mühendislik Dış Tic. Ltd. Şti.
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul