Ters Ozmos (Reverse Osmosis)

Reserve Osmosis (Ters Ozmoz)

Ters Ozmoz su arıtma sistemi, sanayi tipi su arıtma cihazlarında en çok tercih edilen sistemdir. Ayrıca kapasitesi her cihaza uyarlanabilir olduğundan satış oranları oldukça yüksektir. Mesela oldukça eski zamanlara dayanan bu sistem geçmişte gemilerde kullanılmış daha sonra geliştirilerek günümüzdeki halini almıştır. Tuzlu olan deniz suyunu steril hale getirip içme suyuna dönüştüren sistem diğerlerine göre maliyeti daha yüksek olmasına rağmen Atlantik Su Arıtma firması güvencesi ile uygun fiyatlarla hizmetinize sunulmaktadır. Olabildiğince geliştirilen sistem başta ABD olmak üzere birçok gelişmiş ülkenin son halini verdiği, teknolojinin son harikası olarak kimyasal kullanmadan hassas su arıtma yolu ile Atlantik Su Arıtma firması ile sizlere sunulmaktadır. Cihazları veya sistemleri işinde hassas olan güvenilir, deneyimli ve bilgili profesyonel kadromuzdan yardım alarak satın alabilir, montaj hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Ters Ozmoz Sistemi Nedir?

Ters Ozmos su arıtma sistemi, filtreleme sırasında basınç uygulama yöntemi ile küçük partiküllerin ve ağır metallerin ayrıştırılması işlemini uygulamaktadır. Bilinen en yaygın, en güvenilir yöntemlerden biri olmakla birlikte oldukça başarılıdır. Tüm aşamaların ardından arıtılan su temiz, sağlıklı sudur. Önden arıtılmış su yüksek basınç pompası ile membranlara iletilir ve tamamen istediğiniz değerlere göre arıtılmış su ortaya çıkar.

Ters Ozmoz Sistemi Neden Kullanılır?

Ters ozmoz sistemi arıtma sonrasında kullanılmaya ihtiyaç duyulan, özellikle sanayi sektörlerinde cihazlara uygun su kullanımı için tercih edilir. Güvenilir firmalardan edinilen sistemler hem kullanışlı hem de uzun ömürlüdür. Hassas filtreleme sistemine ihtiyacınız var ise sitemizden gerekli bilgileri edinebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Suyu kullanacağınız alana göre suyun olması gereken değerler belirlidir. Bu değerleri hassas cihazlar sayesinde belirli işlemler sonrasında sağlamak mümkün olmakla birlikte alanında uzman çalışanlarımız sayesinde bilgi edinip isteğiniz üzerine sistem ve cihazları kişisel projelerle kullanılabilir duruma getirebilirsiniz. Aynı zamanda suyu ağır metallerden arındırabilen tek teknoloji olmasından dolayı birçok kişinin bildiği bir arıtma sistemidir.

Kimyasal bir müdahale olmadan fiziksel işlemler sonrasında arıtılmaya imkan sağlayan bu sistem oldukça güvenilirdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte değişen sistemler arasında şuan en çok kişinin güvendiği sistem olmasının yanında Atlantik Su Arıtma güvencesinin sunduğu imkan ve kolaylıklar sayesinde uzun süre rahat bir kullanım vaat edilmektedir. Yalnızca satın alma değil bilgi alma, danışma veya yedek parça, bakım ve montaj hizmetlerimiz ile uygun fiyatlı tüm cihazlarımızı sizlere sunmanın gururunu taşımaktayız.

Ters Ozmos (Reverse Osmosis)

Ters Ozmoz (Reverse Osmosis)

Ters Ozmoz Nerelerde Kullanılır?

 • İçme Suyu Üretiminde
 • Enerji Santrallerinde
 • Gıda Sanayisinde
 • Hastanelerde
 • Kimya Sanayisinde
 • Kozmetik Sanayisinde
 • Deniz Suyu Arıtımında
 • Kuyu Sularının Arıtımı
 • Tekstil Sanayisinde
 • Diyaliz Ünitelerinde
 • Akü Üretiminde
 • Biyomedikal Merkezlerinde
 • Buz Üretiminde
 • Cam Sanayisinde

Ters Ozmoz Sistemi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ters Ozmos (Reverse Osmosis)

Ters Ozmoz (Reverse Osmosis)

Mutlaka Ters Ozmoz sistemi alırken  alanında uzman kişilerden yeterli bilgi alınmalı ve ters ozmosu ihtiyacınıza ve kullanım alanınıza göre projelendirip kişisel bir cihaz satın almalısınız. Burada kullanacağınız suyun yani ham haldeki suyun değerleri de oldukça önemli olduğundan sistem kuruluşunun öncesinde mutlaka su analizi yapılmalıdır. Bu analiz sonucunda ihtiyaca uygun sistem kurulumu yapılacaktır. Bununla birlikte suyun ne kadar saflaştırılmak istendiği de önemlidir. Saflıktan kasıt arıtma işlemidir. Bu oran arıtılan suyun nerede kullanılacağına bağlı olmakla birlikte isteğe göre ayarlamalar yapılabilmektedir. Bir diğer önemli konu çalışma hızı ve kullanılacak su miktarıdır. İhtiyacınız ne kadar fazla ise alacağınız sistem de ona uygun olmalıdır.

Kullanılan suyu kendinize ve kullanımınıza göre ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda sisteminizi kişiselleştirebilirsiniz. Bu kişiselleştirme işlemini Atlantik Su Arıtma olarak yıllardır müşterilerimize sunmakta, mutlu kullanıcılarımızdan oldukça olumlu geri dönüşler almaktayız. Ayrıca sizler de bu kişiler arasına katılabilir, Atlantik Su Arıtma firmasını tercih edip size uygun sistem ve cihazları kullanabilirsiniz.

Ters Ozmoz Sisteminin Çalışma Prensibi Nedir, Nasıl Çalışır?

Mesela Ters Ozmos sistemi üzerinde bulunan membranlar sayesinde çalışmaktadır. Ayrıca su, membranlar üzerindeki gözeneklerden yüksek basınç ile geçmektedir. Bu işlem sırasında suyun içerisindeki bazı maddeler geçemez, konsantre olarak dışarı atılır. Bu işlem sonrasında arıtılan su çok daha kaliteli ve temizdir. Mesela teknoloji geliştikçe ters ozmoz sistemi de gelişmekte, sürekli yeni özelliklere sahip cihazlar üretilmektedir. Tüm bu cihazlar Atlantik Su Arıtmada mevcut olup, istediğiniz zaman bilgi alabileceğiniz, satın alabileceğiniz mesafededir.

Mesela Ters ozmoz su arıtma sistemindeki membranlar çok hassastır. Öncesinde mutlaka kum, karbon filtresi veya su yumuşatma cihazı kurulmalı ve ön arıtma yapılmalıdır. Aynı zamanda ters ozmos son aşamada devreye giren bir sistemdir.

Arıtımı sağlayan membranlar bariyer görevi görerek suyun içerisindeki maddeleri ayrıştırmaktadır. Bu nedenle ayrıştırma işlemi başarılı gerçekleşmekte ve sistem kendini uzun zamandır kanıtlama sürecini geçip kendine güvendirmiştir. Mesela Ozmos sistemi doğada da karşılığını bulan sistemlerdendir. Örneğin böbreklerin çalışma mekanizması tam olarak bu sistemi anlatmaktadır. Örnekleri çoğaltmak mümkünken güvenilir ve deneyimli firmalardan gerekli tüm bilgileri edinebilirsiniz.

 

Ters Ozmos Sistemini Kimler Kullanmalıdır?

Ters Ozmos (Reverse Osmosis)

Ters Ozmoz (Reverse Osmosis)

Ayrıca Ters Ozmos sistemi farklı sektörlerde farklı kapasite ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir. Aynı zamanda kullanım alanı oldukça geniştir. Mesela kimya, kozmetik ve boya sanayilerinde doğrudan ürün üretiminde kullanılırken; cam sanayisinde lamine ve yıkama alanında kullanılmaktadır. Ayrıca metal sanayisinde durulama, kaplama hatlarında ihtiyaç duyulmaktadır. Endüstriyel arıtmaiçme suyu arıtma, kuyu suyu arıtma, medikal ve ilaç sektöründe, seramik taş ve toprak sektöründe, turizm, gıda, inşaat, enerji, otomotiv, tekstil ve deri sektörlerinde kullanılırken daha birçok sektörün ihtiyacı haline gelmiştir. Firmalar cihazları için bu ve diğer su arıtma sistemlerini güvenilir markalardan satın aldıkları sürece kullanımda bir sorun yaşamaz, aksine yeterli bilgi ve deneyim ile kolay bir kullanım imkanına sahip olurlar. Bu sebepten hangi sektör ile ilgilenirseniz ilgilenin eğer ihtiyacınız ters ozmos su arıtma sistemi ise Atlantik Su Arıtma sizler için kesinlikle doğru adrestir.

Ters Ozmoz Su Arıtma Metodları Nelerdir?

Su kaynağı kalitesinin kullanım amacına uygun olmaması durumunda, suyun kalitatif niteliklerini istenen değerlere getirmek amacıyla yapılan işlemler su arıtımı (water treatment) olarak tanımlanır. Ayrıca suyun endüstriyel işletmelerde bazı uygulama ve proseslerde kimyasal işlemlerle dengede tutulması ise su şartlandırma (water conditioning) olarak tanımlanır. Bu tanıma göre, su yumuşatma prosesi bir arıtım prosesinden çok bir şartlandırma işlemi olarak görülebilir. Ayrıca su arıtımı aşağıdaki başlıklar altında tanımlanabilir.

Fiziksel Arıtım

Mesela sudaki fiziksel kirleticilerin ( askıda katı madde ve partiküller, renk, tad, koku, bulanıklık ) sudan ayrılması işlemine fiziksel arıtım denir. Başlıca fiziksel arıtım metotları şunlardır; havalandırma, çöktürme,  yavaş filtrasyon, mekanik filtrasyon, medya filtrasyonu, çapraz akış filtrasyon ( cross-flow filtration ) adsorbsiyon, ısıtma-soğutma, kimyasal işlemler. Ayrıca çoğu fiziksel arıtım prosesleri filtrasyon prensibine dayalıdır.

Kimyasal Arıtım

Suda çözünmüş halde bulunan inorganik ve organik maddelerin sudan ayrıştırılması işlemine kimyasal arıtım denir. Sudaki çözünmüş iyonların sudan yüksek oranda  ayrıştırılması yoluyla suyun saf hale getirilmesine yönelik kimyasal arıtım işlemleri ise genelde su saflaştırma (water purification) olarak tanımlanır. Başlıca kimyasal arıtım metodları şunlardır; kimyasal oksidasyon (klorlama, ozonlama) , kimyasal çöktürme, çapraz akış filtrasyon (Nanofiltrasyon ve Reverse Osmosis –NF, RO ) iyon değiştirme ile deiyonizasyon ( Ion Exchange Deionization –IX ) Reverse Osmosis Sistem

Mikrobiyolojik Arıtım

Sudaki mikroorganizma ve diğer canlıların aktivitesine son vermek, üremelerini durdurmak, bunların insan sağlığı ve endüstriyel proseslere olan zararlarını gidermek amacıyla yapılan işlemlere mikrobiyolojik arıtım denir. Genelde mikrobiyolojik arıtım için kullanılan metod kimyasal oksidasyon (klorlama vb. ) ve diğer işlemler (ozonlama, UV ultraviyole cihazı ) ile dezenfeksiyon ve sterilizasyondur.

Reverse Osmosis Cihazı Seçimi

MODELBESLEME
SUYU
KAPASİTESİ
20 C m3/gün
ÜRÜN KAPASİTESİ
20 C m3/gün
MEMBRAN
BOYUTU
MEMBRAN SAYISI
(ADET)
GERİ KAZANIM
%
MOTOR GÜCÜ
(kv)
ATC 125-11,80,722,5”x21”1400,37
ATC 125-23,751,52,5”x40”1400,37
ATC 125-3524”x21”1400,37
ATC 1401054”x40”1500,64
ATC 24020104”x40”2500,64
ATC 34025154”x40”3501,1
ATC 44033,5204”x40”4501,5
ATC 54042254”x40”5502,2
ATC 64050304”x40”6502,2
ATC 84057,5404”x40”8602,2
ATC 94064,5454”x40”9602,2
ATC 104071,5504”x40”10602,2
ATC 124086604”x40”12603,3
ATC 1540107,5754”x40”15603,3

Neden Atlantik Su Arıtma Tercih Edilmeli?

İhtiyacınız sadece su arıtımı olsa da profesyonel bir kadro sayesinde doğru sistem ve yöntemlerle maliyetleriniz gözle görülür biçimde azalacaktır. Alanında hem uzman, ilgili ve profesyonel kadronun yanı sıra hem de kaliteli malzeme ve işçilik sayesinde bizi tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız. Deneyim sahibi olarak her sistemi kurma, bakım yapma veya yedek parça ihtiyaçlarınıza yanıt vermekteyiz. Mesela firmamız bize ulaşan herkese gerekli bilgilendirmeyi yapmakta ve sizlerin memnuniyetini önemsemektedir. Ayrıca ihtiyacınız doğrultusunda su analizi ile başlayarak size uygun olan sistemi kurma konusunda yılların getirdiği deneyim ve tecrübe sayesinde her ihtiyacınız olduğunda yanınızda bulunmaktan memnuniyet duymaktayız.

Mesela kullanılan suyun özelliklerine göre gerekli ayarlamaları yapmak, doğru sistemi doğru şekilde kurmak bizim için oldukça önemlidir. Bununla birlikte müşterilerimizin olumlu geri dönüşleri bu konudaki deneyimlerimizi kanıtlamaktadır. Bununla birlikte montajda yardıma ihtiyacınız olduğunda veya bilgi almak istediğinizde de yine sizlere titizlikle hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız. Alanında uzman kadromuz ve yetenekli işçilerimiz sayesinde sanayi tipi su arıtma sistemlerini prosedüre uygun biçimde hatasız kurulumla hizmetinize sunmaya devam etmekteyiz. Ayrıca isteğiniz üzerine yapılan projelendirme ve uygulama konusunda profesyonel çalışanlarımızla birlikte başarılı sonuçlarımızı sizinle de paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Mesela Atlantik Su Arıtma sistemleri olarak, sanayi tipi su arıtma sistemleri konusunda yılların getirdiği deneyimle birlikte her türlü sistem konusunda eksiksiz bilgimiz ve titiz ustalığımız sayesinde kurulum, bakım, montaj gibi ihtiyaçlarınızda en çok tercih edilen markalardan biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Mesela sağlam altyapımız ve dünya standartlarındaki çalışma biçimimiz ile birlikte kaliteden ödün vermeden sürekli yenilenen teknolojiye ayak uydurup sizler için her ürünün en kullanışlısını ve dayanıklısını sunmaktayız.

Ayrıca Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Arıtım ve Mühendislik Dış Tic. Ltd. Şti.
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul