Otomatik Klorlama Cihazı - Klor Dozlama

Otomatik Klorlama Cihazı – Klor Dozlama

Kullanılan suların temizliği her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Bu temizlik işlemi elbette uygun sistemleri kullanarak, kaliteli ürünleri tercih ederek verimli olabilir. Atlantik Su Arıtma olarak kullandığımız her sistemin kalitesini önce kendimiz test etmekte daha sonra yıllardır müşterilerimiz olan ve cihazlarımızı kullanan müşterilerimizin olumlu geri dönüşleri sayesinde kendimizi yenilemekteyiz. Dünyada yaşanan olumsuzluklar sebebi ile su arıtma firmaları oldukça artmakta ve talebi karşılamaya çalışmaktadır. Artan talep doğrultusunda firmamız her türdeki su arıtma cihazlarını gerek kalite, gerek ise bakım açısından oldukça geliştirmekte ve standartlara uygun, aynı zamanda sizlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek sistemleri kurmaya devam etmektedir. Bu sistemler dilediğiniz zaman iletişim kurmanız halinde sizlere en ince ayrıntısına kadar anlatılmakta ve kurulum, montaj, bakım veya temizlik hizmetlerimizden yararlanmak istediğinizde size kolaylık sağlanarak en kısa sürede dönüş yapmaktayız.

Otomatik Klorlama Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her su arıtma sisteminde olduğu gibi otomatik klorlama cihazı alırken de öncelikle ilk bakılması gereken şey kesinlikle arıtılacak olan suyun analizidir. Suyun özelliğine göre değişebilecek şartlara uygun cihazlar satın alınmalı ve kullanılmalıdır. Daha sonra suyun debisi ve cihazın kapasitesi önem taşımaktadır. Lakin satın aldığınız cihaz ihtiyaçlarınıza yanıt verme konusunda yetersiz gelebilmektedir. Bakmanız gereken bir diğer kriter cihazın kurulumunun yapılacağı yerdir. Kurduğunuz alan elbette suyun hangi amaçla kullanılacağı konusunu da beraberinde getirmektedir. Kullanmak istediğiniz alana göre suyun değerleri değişmektedir. Bu sebep ile su arıtma cihazları tekdüze değildir. İsteğiniz üzerine projelendirilmektedir. Ayrıca kullanırken sıkıntı yaşamamanız adına her önlem alınmaktadır. Bazı firmalar bu konuda daha hassas iken bazı firmalar yalnızca ürününü satmayı ön planda tutar. Atlantik Su Arıtma olarak sizlere satış için sunduğumuz her ürünün takipçisi olmakta ve çıkan pürüzlere hemen müdahale etmekteyiz.

Otomatik klorlama Cihazı alırken bir diğer dikkat edilmesi gereken husus kimyasala dayanıklı bir pompa ve diğer ekipmanlardır. Bu ekipmanların kalitesi sizin cihazı kullanma sürenize doğrudan etki eder hatta bakım, tamirat ihtiyaçlarınıza kadar aldığınız verimi de oldukça etkiler. Atlantik Su Arıtma olarak sizlere her ürünün en dayanıklısını, kalitelisini ulaştırmakta ısrarcıyız.

Otomatik klorlama cihazlarında özellikle klor tankı ve kapasitesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda klorun aktive olması için kullanılan enjektörlerin kalitesi de dikkat edilmesi gereken bir başka konudur.

Otomatik Klorlama Cihazı Neden Kullanılmalıdır?

Otomatik klorlama cihazı öncelikle su arıtma sisteminin içerisinde yer almaktadır. Bakterileri temizlemede oldukça etkilidir. Eğer ihtiyacınız olan sürekli yapılacak bir dezenfeksiyon ise mutlaka tercih etmeniz gereken bir sistemdir. Diğer dezenfektanlara oranla daha az maliyetli olması sebebi ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Birçok alanda kullanılabilmektedir. Örneğin havuz, depo gibi alanlarda daha fazla kullanışlı olduğundan daha fazla talep edilmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanında ayrıca diğer sistemlerden çok daha hızlı olması da pozitif etki etmektedir. Çok kısa bir sürede gerçekleştirdiği temizlik işlevi, daha az maliyetle ve isteğinize uygun tasarlamalar ile sizlerle buluşmaya hazırdır.

Otomatik Klorlama Cihazının Özellikleri

Otomatik klorlama cihazının en önemli özelliği hızlı ve etkili olmasıdır. Kesintisiz çalışabilmekte ve isteğiniz üzerine kullanabileceğiniz bir çok seçeneğe sahiptir. İhtiyacınıza uygun olarak tasarlanmaktadır. Ayrıca basınç emniyeti sayesinde güvenle kullanabilirsiniz. Kolay çalışma ve durdurabilme özellikleriyle herkesin kolaylıkla kullanabileceği ve tercih etmeye korkmayacağı sade bir cihazdır. Otomatik klorlama cihazı, talebiniz üzerine hemen kurulmaktadır. Atlantik Su Arıtma cihazlarının tümünde olduğu gibi güvenli bir alışveriş ve sahip olduğumuz profesyonel ekibimiz sayesinde kullanırken bile sürekli destek alabilirsiniz.

Otomatik Klorlama Cihazı Nasıl Çalışır?

Otomatik klorlama cihazları diyaframlı çalışma prensibi ile çalışmaktadır. Temel işlevleri sıvı kloru transfer etmektir. Çalışma prensipleri olarak ikiye ayrılan otomatik klorlama cihazları sabit dozajlı veya oransal dozajlı otomatik klorlama cihazı olarak kullanıma hazırdır.

Sabit Dozajlı Otomatik Klorlama: Sabit dozajlı otomatik klorlama sistemi klor tankından belirlenen miktarlardaki kloru alıp sabit dozlar halinde iletir. Dozajlama ayarları kullanan kişinin isteğine veya ihtiyacına göre ayarlanabilmektedir. Dilediğiniz oranda dozajı arttırıp azaltabilirsiniz. Ayarladığınız oranda sabit atılımlar halinde çalışmaya devam eden cihazınız hakkında ek bilgi almak isterseniz Atlantik Su Arıtma firmasının yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Oransal Dozajlı Otomatik Klorlama: Oransal dozajlı otomatik klorlama sistemi belirli kontrol seçenekleri ile dozajlama yapmaktadır. Bunlar; debi kontrolü, sinyal kontrolü, redox kontrolü olarak sıralanmaktadır.

Otomatik Dozajlama Cihazlarının Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Su depoları dezenfektan işleminde
  • Yüzme havuzları dezenfektan işleminde
  • Sıvı kimyasal dozajlama işleminde
  • RO Ters Osmoz Cihazları antiskalant dozlama işleminde
  • Soğutma kulelerinde sıvı kimyasal dozajlama
  • İlaç deterjan sanayinde dozlamada işleminde

Otomatik Klorlama Cihazı Nereden Satın Alınmalıdır?

Otomatik klorlama cihazları özellikle de su arıtma sistemleri konusunda uzman olan kişilerden bilgi alarak satın alınmalıdır. Çünkü konu hakkında yeterli seviyede bilginiz veya deneyiminiz olmadığı zaman satın aldığınız ürünün verimliliği beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu durum oldukça normaldir. Özellikle de klorlama cihazlarında oldukça sık yaşanır. İnternetten aldığınız bir cihazın kurulumu, montajı veya bakımı için ayrı ayrı kişilerle görüşmeniz gerekmektedir. Atlantik Su Arıtma güvencesi ise sizlere sınırsız hizmetini satın aldıktan sonra bile sürdürmektedir. Özellikle de otomatik klorlama cihazları hakkındaki yılların deneyimi ile çıktığımız bu yolda sistemin çalışma prensiplerine tamamen hakim uzmanlarımız ve mühendislerimiz ile sizlere yardımcı olmaktayız.

Genel anlamda basit gibi görünen otomatik klorlama sistemleri aslında oldukça hassas bir yapıdadır. Lakin dozaj ayarları düzgün yapılmadığı takdirde oldukça büyük sorunlar ile karşılaşma olasılığınız yüksektir. Suyun klor ile dezenfekte edilme işlemi basınç ile birlikte gerçekleşmekte olup Atlantik Su Arıtma cihazlarının bu konuda kimyasala dayanıklı ürünler kullanarak verimliliği arttırdığı kanıtlanmıştır. Atlantik Su Arıtma yılların deneyimi ve kendine olan güveni ile rakiplerini oldukça geride bırakan, arge ve inovasyon yatırımları ile birlikte sürekli kadrosunu geliştiren, kullandığı malzemelerin kalitesini arttıran ses getirmiş firmalardandır. Müşteri memnuniyetimiz oldukça yüksek olmak ile birlikte bizlere ulaşan herkese yardımcı olmak firmamızın temel prensiplerindendir.

Neden Atlantik Su Arıtma Tercih Edilmelidir?

İstediğiniz sistem ne olursa olsun Atlantik Su Arıtma olarak o sisteme uygun cihazı, filtre seçenekleri ve depo kapasitesini hesap ederek yalnızca size ve ihtiyacınıza özel hizmet sunmaktadır. Bu hizmetin fiyatlandırılması önce sizin bütçeniz düşünülerek hesaplanmaktadır. Ayrıca olabildiğince düşük fiyatlarla üstün hizmet sunma konusundaki ısrarımızı devam ettirmekteyiz. Atlantik Su Arıtma cihazları; konteyner, ev tipi, endüstriyel veya diğer kullanım alanlarında profesyonel hizmet sunmaktadır. Bu amacı ile yaptığı yatırımları sizlerin olumlu geri dönüşleri sayesinde kanıtlamış bir markadır. Bu kanıtlar müşterilerimizin tavsiyeleri ile büyüyüp gelişmekte ve bizleri tanımayanlara ulaşmaktadır. Tüm su arıtma sistemlerinde oldukça iddialıyızdır. Bununla birlikte iletişime geçmeniz halinde yalnızca bilgi almak için bile bizi ziyaret etmenizi, tanımanızı isteriz.

Otomatik klorlama sisteminin tüm püf noktalarına hakim uzmanlarımız ile iletişime geçtiğiniz takdirde sizlere yardımcı olabilmek için her bilgiyi vermekle kalmaz aynı zamanda kaliteli malzeme seçimleri ile mutlaka memnun olmanız için gereken her şeyi yapma konusunda iddialıyız. Atlantik Su Arıtma sistemleri filtreleri, cihazları ve eşsiz hizmeti sayesinde yıllardır en çok tercih edilen firmalar sıralamasında ilk sıralarda olmaktan mutluluk duymaktadır. Sizlerin de bu başarıya olan katkısı için teşekkür eder; ilginize layık olmak amacıyla tüm yeni çıkan sistemleri takip etmekteyiz. Ayrıca siz ve sevdikleriniz için çalışmaya ara vermeden devam etmekteyiz.