KUYU SUYU ARITMA SİSTEMLERİ

DİĞER HİZMETLERİMİZ

Bizimle İletişime Geçin..

Kuyu Suyu Arıtma Nedir?

Kuyu suyu arıtma sistemleri; yağmur suyu arıtma, kuyu suyu arıtma, artezyen suyu arıtma, şebeke suyu arıtma, kullanım suyu arıtma olarak sıralanır. En çok sorulan sorulardan biri kuyu suyu arıtma fiyatları, arıtılan kuyu suyu sağlıklı mıdır? Kuyu suyu arıtıldıktan sonra değerleri nasıl olmalıdır? Kuyu suyundaki bakteri yada sertlik nasıl yok edilir? Ayrıca kuyu suyu artezyen suyu yada proses sularındaki bakteri kireç tortu demir mil vs. istenmeyen değerlerden dolayı kullanılacak alanlarda yüksek değerlerden dolayı kullanılmaz. Yer altı ve yer üstü sularının toplandığı yere kuyu denir. Buradan çıkarılan sular içme ve kullanma amaçlı değerlendirmek istendiğinde bir takım işlemlerden geçilerek arıtılması gerekir bu işlemlerin nasıl dizayn edileceği su analizi ile belirlenir kuyu suyunda bulunan parametrelere arıtma dizayn edilir. Kuyu suyu arıtma sistemleri için yapılan analizler fiziksel analiz, kimyasal analiz, bakteriyolocik analizler olarak üç ana grupta sıralanır.
Ayrıca uyu sularında çoğunlukla karşılaştığımız sorunlardan biri bulanıklık, tortu, koku, kireç, bakteri, demir, iletkenlik bu parametrelerin her birinin giderimi için farklı sistemler dizayn edilmektedir.

Neden Kuyu Suyu Arıtma Yapılmalıdır?

 

Günümüz koşullarında suların belirli işlemlerden geçerek kullanıma sunulması gerekmektedir. Bu işlemler suyun kalitesini arttırarak içme suyusulamanehir akışı bakımı ve endüstri alanlarında kullanımı amaçlar. Su arıtmada istenmeyen bileşenler ayrılır, içerisindeki kimyasal maddeler atılır ve su günlük kullanıma uygun hale getirilir. Kuyu suyu arıtmasında herhangi bir olumsuzluk, sağlık sorunu ve kısa vadeli problemlerin yaşanmasını engellemek için bu işlemler gerçekleştirilmektedirler. İnsan tüketimi ve insan sağlığı için bu tür işlemlerin hem kaliteli hem de başarılı bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Arıtma olmadan kullanılan suyun bir çok zararı vardır örneğin sulama amacıyla kullanıyorsa toprağın yapısını veya verimli tarımı engelleyebilir. Ayrıca endüstri alanında birçok cihazın hasar almasına sebep olmaktadır. Yer altından çıkarılan suların kalitesi insan eliyle de düşürülmektedir. Örneğin tarımda kullanılan ilaçlar, gübreler veya atıklar sulama veya yağmur eliyle toprağın altına, yer altı sularına karışmaktadır. Bir süre sonra arıtılmadan kullanılması oldukça tehlikeli duruma gelen sular hem çevre hem de insan sağlığı için olumsuz sonuçlar doğurur.

Kuyu Suyu Arıtma İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Su içinde bulunan ve istenmeyen kimyasallar; insan sağlığı için tehdit barındırmaktadır. Bunun için insan kullanımına sunulmadan önce çeşitli işlemlerden geçmesi gerekir. Filtreleme, çökeltme ve damıtma gibi fiziksel işlemlerden geçtikten sonra yavaş kum filtreleri, ve biyolojik aktif karbon işlemleri yapılarak bekletilmektedir. Ardından da floküsyon ve klorlama işlemleri (kimyasal ayrıştırma işlemi) yapılmaktadır. Son olarak da ultraviyole cihazı ışınları ile radyasyon oranı azaltılır. Bu işlemlerin tamamı eksiksiz ve kaliteli yapılmaktadır. Daha sonra süspansiyonu parçacıklar, parazitler, yosun, virüs ve mantar kapsamındaki sağlık açısından olumsuz etki yaratan maddeler ayrılmaktadır.

Kuyu Suyu Sistemi Nasıl Çalışır?

Kuyudan gelen suların çeşitleri filtreleme yöntemlerinden geçtikten sonra ve arıtma işlemi gerçekleştikten sonra renk, tat, koku ve içindeki metallerin arıtma işlemi gerçekleşir. En son olarak da ön tortu atılmaktadır. Bu nedenle sağlıklı şekilde kullanıma hazır hale gelir. Bu sayede suyunuz temiz bir kullanıma olanak sağlar. Daha sonra kullanım alanına göre dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

Arıtma İşlemindeki Filtre ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Membran Filtre: Bu filtre sıvıyı yarı geçirgen malzeme kullanarak iki bölüme ayıran bir yöntemdir. İçindeki su moleküllerini ayıran bir filtre çeşididir.

Sediment Filtre: Sıkıştırılmış kağıttan yapılmıştır. İçindeki çamur, kum v.b maddelerin ayrışmasını sağlar.

Tatlandırıcı Filtre: Suyun tadını yumuşatarak içimini kolay hale getirmek için kullanılır.

Karbon Filtre: Son aşamada kullanılan bir yöntemdir. Suda bulunan klor bileşenini ayırır ve hoş olmayan tat ve kokuyu temizler.

Detox Filtre: Sudaki moleküllerin yapısını küçültür ve hücre emilimini en yüksek seviyeye çıkarır. Biriken toksinlerin vücuttan kolay atılmasını sağlar.

Alkali Filtre: Suyun PH seviyesini yükselterek sudaki magnezyum, sodyum ve potasyum mineralini takviye eder.

Mineral Filtre: Suyun içindeki eksik kalan mineralleri takviye eder.

Manyetik Filtre: Sudaki kireç moleküllerini parçalayarak tekrar bir araya gelmelerini engeller. Kireç önlemenin diğer adıdır.

Kuyu Suyu Arıtma Cihazı Fiyatları

Kuyu suyu arıtma cihazlarının maliyetleri modeline ve ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan alanın büyüklüğü , suyun kalitesi de diğer etki eden koşullardandır. Bulunduğu bölgenin jeolojisi arıtılan suyu da fiyatları da etkilemektedir. Özellikle de karstik yapıdaki bölgelerde suyun sertlik oranı daha fazla olacağından cihazın uyumu önem arz etmektedir. Bu tür değişkenler olsa da Atlantik Su Arıtma, sizler için her zaman olduğu gibi kaliteli hizmeti uygun fiyata yapmaktan memnuniyet duymaktadır. Her bütçe ve ekonomiye uygun cihazlarımızla yıllardır verdiğimiz hizmetlere emin adımlarla devam etmekteyiz.

Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Mesela kuyu suyu arıtma sistemleri fabrikalardaotellerde veya apartmanlarda kullanılırken, fazla kişinin kullandığı veya suya ihtiyacın çok yoğun olduğu cafelerdehastaneler veya diğer özel işletmelerde kullanılmaktadır. Kuyu suyu arıtma sistemlerinin en önemli özelliği çıkarılan suyun sertlik seviyesine göre ayarlamalar yapmaktır. Örneğin yumuşatma seviyesi suya özel uygulanır. Bu nedenle alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından uygulanması oldukça önemlidir. Atlantik Su Arıtma Sistemleri bu konularda yılların getirdiği deneyim sayesinde oldukça tercih edilen firmalar arasında yer alır.

Kuyu Suyu Arıtma Sistemi Sağlıklı Mıdır?

Değişen koşullar nedeniyle doğal sular eskisi gibi temiz olmamakla birlikte artık sağlık açısından da oldukça zararlı olmaya başlamıştır. Çünkü içerisindeki zararlı maddeler kullanım sırasında kullanıcıların bedenleri ilk elden ulaşmaktadır. Bu nedenle arıtılmayan her su zararlıdır. Arıtılan temiz suların paketlenenlerinde ise beklemeden kaynaklı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Su arıtma sistemleri suları ilk elden arıtıp beklemeden kullanıma sunarak zararları minimum seviyeye indirir. Özellikle kuyu sularında çıkarılan alanların yapısı kireçli olacağından filtrelerden geçirilmesi oldukça önemlidir. Yer altından çıkarılan suda yer altındaki maddeler ister istemez bulunmaktadır. Örneğin demirbakterikireç vb. Bu maddeler insan sağlığına zarar vermekle kalmamaktadır. Aynı zamanda istenmeyen kokular da saçmaktadır. Bu durum özellikle büyük işletmelerde çok büyük sorunlar yaratmaktadır. Yalnızca kullanırken değil, kullandıktan sonra da bulanıklık ve kireç yüzünden kuyu suyu ile yıkanan eşyalarda dahi hasar bırakır.

Neden Atlantik Su Arıtma’yı Tercih Etmeliyim?


Kuyu Suyu Arıtma

Atlantik Su Arıtma, yılların deneyimi, kaliteli malzemeleri ve özenli çalışması ile son yılların en çok tercih edilen firmalardan biri olmanın yanında aynı zamanda insan ilişkilerinde uzman danışmanları sayesinde ihtiyacınız olduğu zaman yanınızda bulunmaya her zaman özen göstermektedir. Kaliteleri malzemeleri uygun fiyat ve özenle kurulum, montaj, bakım hizmetleri sayesinde bir kez satın aldığınız firma ihtiyacınız olduğunda yardımcı olabilmektedir. Firmamız sağlığınız ve bütçeniz için her kolaylığı sağlamaya özen göstermektedir.
Sizlere özel projelerimiz ve ilgili ekibimizle ulaşmak istediğiniz her an buradayız. Kalite şartlarından ödün vermeden işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Sağlık ve kalite firmamızın ismi olup kullanılan malzemeler kalite standartlarına uygun şekilde hizmetinize sunulmaktadır. Firma içindeki kalite ve güven bizim için her şeyden önce gelmektedir.

Kuyu Suyu Arıtmanın Önemi Nedir?

Kuyu sistemi arıtmanın en önemli sebebi yer altından çıkan suların temizliği konusundaki soru işaretleridir. Elbette temiz olmayan su sağlıksız ve tehlikelidir. Ancak bunun yanında kötü koku sebebiyle sadece içme suyu olarak kullanımı zor değildir. Aynı zamanda her alanda kullanımı tehlikelidir. Ciltte veya iç organlarda hasar bırakabilmektedir. Hatta daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Ancak arıtılan su gönül rahatlığıyla her alanda kullanılabilir. Arıtılan su ile sulanan toprakta daha verimli tarım yapılabilmektedir. Ayrıca yıkanan eşyalar daha temiz olmaktadır. Aynı zamanda cilt veya iç organlardaki hasarlar minimum seviyeye indirilmektedir. Büyük işletmeler için kullandıkça daha kazançlı hale gelmektedir. Böylece sistem zamanla bütçenize ana parasından daha büyük katkı sağlamaktadır.

Atlantik Su Arıtma Güvencesi Neyi Değiştirir?

Firmamız Atlantik Su Arıtma, alanındaki diğer firmalardan farklı olarak kullandığı malzemeleri uluslar arası standartların üstünde seçmekte ve çalışma koşulları ile Avrupa’ya uyum sağlamaktadır. İhtiyacınız hangi alanda ise ona yanıt verebiliriz. Hatta olası bir sorunda kolay ulaşılabilirlik garantisi sunmaktayız. Tüm cihazlarımız ve sizlere özel projelerimizle isteklerinize yanıt vermeye devam etmekten gurur duyuyoruz.

Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Arıtım ve Mühendislik Dış Tic. Ltd. Şti.
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul