Kuyu suyu arıtma sistemleri; yağmur suyu arıtma, kuyu suyu arıtma, artezyen suyu arıtma, şebeke suyu arıtma, kullanım suyu arıtma olarak sıralanır. En çok sorulan sorulardan biri kuyu suyu arıtma fiyatları, arıtılan kuyu suyu sağlıklı mıdır? Kuyu suyu arıtıldıktan sonra değerleri nasıl olmalıdır? Kuyu suyundaki bakteri yada sertlik nasıl yok edilir? Ayrıca kuyu suyu artezyen suyu yada proses sularındaki bakteri kireç tortu demir mil vs. istenmeyen değerlerden dolayı kullanılacak alanlarda yüksek değerlerden dolayı kullanılmaz. Yer altı ve yer üstü sularının toplandığı yere kuyu denir. Buradan çıkarılan sular içme ve kullanma amaçlı değerlendirmek istendiğinde bir takım işlemlerden geçilerek arıtılması gerekir bu işlemlerin nasıl dizayn edileceği su analizi ile belirlenir kuyu suyunda bulunan parametrelere arıtma dizayn edilir. Kuyu suyu arıtma sistemleri için yapılan analizler fiziksel analiz, kimyasal analiz, bakteriyolocik analizler olarak üç ana grupta sıralanır.
Ayrıca uyu sularında çoğunlukla karşılaştığımız sorunlardan biri bulanıklık, tortu, koku, kireç, bakteri, demir, iletkenlik bu parametrelerin her birinin giderimi için farklı sistemler dizayn edilmektedir.

Su içinde bulunan ve istenmeyen kimyasallar; insan sağlığı için tehdit barındırmaktadır. Bunun için insan kullanımına sunulmadan önce çeşitli işlemlerden geçmesi gerekir. Filtreleme, çökeltme ve damıtma gibi fiziksel işlemlerden geçtikten sonra yavaş kum filtreleri, ve biyolojik aktif karbon işlemleri yapılarak bekletilmektedir. Ardından da floküsyon ve klorlama işlemleri (kimyasal ayrıştırma işlemi) yapılmaktadır. Son olarak da ultraviyole cihazı ışınları ile radyasyon oranı azaltılır. Bu işlemlerin tamamı eksiksiz ve kaliteli yapılmaktadır. Daha sonra süspansiyonu parçacıklar, parazitler, yosun, virüs ve mantar kapsamındaki sağlık açısından olumsuz etki yaratan maddeler ayrılmaktadır.

HAKKIMIZDA

Atlantik Su Arıtma olarak markamızla, sektör tecrübemizi siz değerli müşterilerimize su arıtma ekipmanlarında hizmet sunmaktayız. Firmamız kuruluşundan bu yana her geçen gün genişleyen ürün yelpazesiyle kaliteli hizmetler sunmaktadır. Mesela evsel su arıtma, endüstriyel su arıtma, pompa hidrafor, havuz ekipmanları bu hizmetlere örnektedir. Ayrıca ürün tedariği, projelendirme hizmetleri teknik servis desteği ile su arıtma sektöründe hizmet vermektedir.