Ultraviyole Cihazı

Ultraviyole Cihazı

Suları arıtmanın birçok yolu vardır. Mesela ihtiyacınız doğrultusunda kendinize uygun sistemi seçip kullanmak için ise güvenilir bir firma yeterlidir. Atlantik Su Arıtma olarak sizlere diğer cihazlarımızda olduğu gibi ultraviyole cihazı için de güvence vermekte, uygun fiyata en yüksek kalitede ürünleri üstün hizmet anlayışı ile sizlere sunmaktayız.

Ultraviyole Cihazı Nedir?

Ultraviyole cihazı; su arıtma sistemlerinin içerisindeki tasarruf imkanı yüksek, kullanışlı ve yüksek hijyen vadeden yöntemlerden biridir. Mesela cihazımız içerisindeki UV lambaları ile yayılan ışınlar sayesinde suda bulunan virüs, bakteri ve mantar gibi organizmaları imha eder. Bu sayede sizlere yüksek kaliteli ve eskisinden daha sağlıklı su imkanı sunar.

Ultraviyole Cihazının Özellikleri Nedir?

Ultraviyole su arıtma cihazı suyu mikroorganizma ve bakterilerden arındırır, dezenfekte eder. Bu arıtma işlemini hiçbir kimyasal madde kullanmadan başarabilen muhteşem bir teknolojidir. Uzun süre kullanımdan sonra zamanla UV lambasının değişimi gerekli olabilir ancak bu süreç oldukça kolay ve pratiktir. Bizler Atlantik Su Arıtma olarak bu konuya oldukça dikkat etmekte ve ihtiyacınız doğrultusunda lamba değişimini de gerçekleştirmekteyiz. Lambanın ömrü sizin de kontrol edebileceğiniz zaman sayacı sayesinde bilinebilmektedir. Ömrü tükendiğinde Atlantik Su Arıtma sizlere her konuda olduğu gibi yardımcı olmaktadır.

Ultraviyole Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Ultraviyole Cihazı

Ultraviyole su arıtma cihazı arıtımı öncelikle suyu paslanmaz çelik gövdeye almakla başlatır. UV ışınlarına maruz kalarak temizlenen su steril bir şekilde filtreden çıkar. Dezenfeksiyon işlemi 254 nm dalga boyundaki mor ışınlar ile gerçekleştirilmekte olup mikroorganizmaların temel sistemlerine odaklandığında siz suyu kullanırken herhangi bir zararı asla dokunmaz. Yalnızca ışınların kullanıldığı bu yöntemde hiçbir ısıl işlem uygulanmadığı gibi kimyasal kullanımı da yoktur. Bu sebepten suyun tadında veya bileşiminde herhangi bir değişiklik olmaz sadece temiz ve kullanıma hazır olarak elinize geçer. Bu işlem için öncelikle suyun tortulardan arındırılmış bir ön filtreden geçirilmiş olması gerekmektedir. Lakin yalnızca UV ışınları ile hepsini yok etmek hayal ürününden ibarettir. Bu sistem arıtılmış suyun dezenfekte edilmesinde kullanılır.

Ultraviyole Cihazı Fiyatı Nedir?

Ultraviyole cihazı diğer cihazlarda olduğu gibi istenen özelliklere göre fiyatlanmaktadır. Kullanmak istediğiniz alana, ihtiyaç miktarınıza göre farklı modeller ve kapsamları dahilinde seçeceğiniz her ürün Atlantik Su Arıtma farkı ile uygun fiyatlı, kaliteli ve dünya standartlarında olmakla birlikte her ihtiyacınıza yanıt verebilecek uzman kadromuz sayesinde yüzünüzü gülümseteceğimize eminiz. Aklınızdaki özelliklere sahip her ürünümüz firmamızın güvencesi ile sizlere ulaştırılır, gerektiği zaman bakımı yapılır ve bilgilendirilirsiniz. Yılların getirdiği deneyim sayesinde sizlere su arıtma alanında her konuda olduğu gibi ultraviyole cihazlarında da yardımcı olmaktayız. Dilerseniz uygun fiyat ve kaliteden ödün vermeden bizi seçip sizler de Atlantik Su Arıtma kalitesi ile tanışabilirsiniz.

Ultraviyole Cihazının Kullanım Alanları Nelerdir?

Ultraviyole su arıtma sistemi birçok alanda tercih edilen, güvenilir bir sistemdir. Ekolojiye olan katkısı yadırganamayacak kadar fazla olduğundan büyük markalar da bu konudaki hassasiyetlerini kanıtlamak amacı ile bu sistemi tercih etmeye özen göstermektedirler.

Özellikle kozmetik, gıda, ilaç, doğal kaynak suyu işletmelerinin tercih ettiği sistem aynı zamanda diyaliz makinelerinde, su yumuşatma makinelerinin kullanım sırasında veya atık su dezenfeksiyonunda da kullanılmaktadır. Suyun dezenfekte edildiği her alanın ihtiyaç duyduğu bu sistem sıcak su hatlarında da bakteri oluşumunu engellemek amacı ile de kullanılmaktadır. Bu nedenle kullanım alanı geniş olan cihazlarda kalitesiz malzeme ile işlem yapmaya çalışan firma sayısı oldukça fazladır. Biz Atlantik Su Arıtma olarak ultraviyole su arıtımında da diğer alanlarda olduğu gibi kaliteli malzemeden ödün vermeden uygun fiyat imkanı sağlamak için yıllardır dengeyi kurmayı amaçlayıp artık bu konuda uygun bir çizgiyi tutturduğumuzu düşünüyoruz.

Ultraviyole Cihazı Nerelerde Kullanılır?

 • Kozmetik sanayisi
 • İlaç ve kimya sanayi
 • Gıda endüstrisi
 • Maden ve doğal kaynak suyu tesisleri
 • Diyaliz makineleri
 • Membranlar üzerinde bakteri oluşumunu engellemede
 • Bakteri üremesinin kolayca gerçekleşebileceği aktif karbon filtre ve reçineli su yumuşatma cihazlarının kullanımlarından önce veya sonra
 • Sıcak su hatlarında
 • Klor kullanımına karşı direnç kazanmış parazitlere karşı klorlamaya ek olarak
 • Atık suların dezenfeksiyonunda

Neden Ultraviyole Cihazı Tercih Etmelisiniz?

Ultraviyole Su Arıtıma Cihazı

Ultraviyole Su Arıtıma Cihazı

Hijyen sağlamak amacıyla kullanılan her şeyin dezenfekte edilmesi gereklidir. Genel olarak dezenfektan olarak kullanılan klorun bazı zararları bulunmaktadır. Mesela bu zararlar ultraviyole ışınlarında mevcut değildir. Bu nedenle kullanım açısından daha kolay ve güvenli olduğu için son zamanlarda daha fazla kullanılmaya ve araştırılmaya başlamıştır. Ultraviyole su arıtma cihazının en kalitelisi ve en uygun fiyatlısı diğer su arıtma cihazlarındaki deneyimleri de göz önüne alındığında elbette Atlantik Su Arıtma cihazlarıdır. Özellikle de pandemi koşullarını yaşadıktan sonra birçok bilinçli kullanıcı dezenfeksiyon ve hijyene verilen önemi daha fazla arttırmamız gerektiğine emin olunduğundan bu konularda araştırma yapmaya ve hayatında bazı değişiklikler yapmaya başlamıştır. Bu kararın en güzel başlangıcı kullanılan suyu temizlemek ve kalitesini arttırmaktan geçmektedir. Verdiğiniz bu karardan sonra en uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri sitemizde bulma imkanını sizlere memnuniyetle sunmaktayız.

Ticari ve endüstriyel su arıtma cihazları için olmazsa olmazdır. Çünkü arıtmak ile dezenfekte etmek birbirinden oldukça farklıdır. Bu farkı en iyi işi bilenler, sistemi daha önce kullananlar bilir. Mesela bizler yıllardır bu piyasada profosyonelce işini yapanlarla çalışmakta ve oldukça yüksek seviyede olumlu geri dönüşler almaktan gurur duymaktayız.

Hayatın koşulları sürekli değişmekte, değişirken bizim alışkanlıklarımızı da değiştirmeye çalışmaktadır. Bu nedenle gelişen teknolojiyle Atlantik Su Arıtma olarak bizler inovasyona ve AR-GE’ye yaptığımız yatırımlar sayesinde faydalanabileceğiniz fırsatları geliştirmek ve aldığınız verimi arttırmak adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Ultraviyole Cihazı Avantajları Nelerdir?

 • Çevre dostudur, bu nedenle kimyasal kullanmadan sudaki zararlı patojenleri etkisiz hale getirir.
 • Su içine herhangi bir kimyasal verilmediği için suyun kimyasal özelliğini (iletkenlik, pH gibi) değiştirmez.
 • Suda kanserojen yan ürünler oluşturmaz. (klor veya klorlu dezenfektanlar kullanıldığında THM – Trihalometanlar” olarak adlandırılan kanserojen bileşikler oluşmaktadır)
 • Dezenfeksiyon sağlama süresi çok kısadır, bu nedenle büyük temas tanklarına ihtiyaç yoktur.
 • İşletme maliyetleri alternatif teknolojilere kıyasla düşüktür.
 • İşletme ve bakımı basittir.
 • Son olarak ultraviyole dezenfeksiyon cihazı suda oluşabilecek bakterilerden arındırmak için kullanılmaktadır.

Ultraviyole Su Arıtma Cihazını Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ultraviyole su arıtma cihazını alırken istediğiniz özelliklere göre seçim yapmanız çok önemlidir. İhtiyacınız doğrultusunda sistemden geçen suyun debisine göre cihaz seçimi yapılmalı ayrıca olası bir aksilikte kolaylıkla ulaşabileceğiniz güvenilir firmaları seçmenizi tavsiye ederiz. Asıl amacı su arıtma sisteminin kurulumunun ardından arıtılan suyu dezenfekte etmek olduğundan arıtma cihazının çıkış hattına bağlanmalı ve bu işlem bilgili, deneyimli ustalar tarafından yapılmalıdır. Mesela suda bulunan bakterileri hiçbir kimyasal kullanmadan %100 arıtabilen ultraviyole su arıtma cihazları Atlantik Su Arıtma kalitesi ile kurulduğunda sizleri memnun edecektir. Ayrıca tüm dezenfekte işlemini suyun kimyasal yapısını bozmadan yapan ultraviyole cihazları suda hiçbir bakteri barındırmaz, çoğalmalarını engeller. Mesela lambaların 900 bin saat ömrü vardır. Ayrıca ömürleri tükendiğinde pano sayesinde görebilir ona göre değişim yaptırabilirsiniz. Ancak bu değişimin kaliteli ürünle yapıldığından emin olmak için bildiğiniz, güvendiğiniz firmaları seçmeniz alacağınız verim açısından ve cihazınızın kullanım ömrü açısından elzemdir.

Ultraviyole Cihazı Seçim Tablosu

MODELBAĞLANTI ÇAPIKAPASİTELAMBA SAYISIENERJİ
 m³/hAdet
ATC-0.51/4”0,5112
ATC-1.53/4”-1”1,5130
ATC-31”3140
ATC-51”5165
ATC-101 1/2”10280
ATC-152”153120
ATC-202”204160
ATC-302 1/2”306240
ATC-403”408320
ATC-503”5010400
ATC-604”6012480
ATC-804”8016640

Neden Atlantik Su Arıtma Firmasını Tercih Etmelisiniz?

Atlantik Su Arıtma olarak bizler dünya standartlarında kaliteli malzemelerimiz ve deneyimli ustalarımızla sizlere hizmet etmek için her zaman hazırız. Mesela pandemi koşullarında içtiğimiz, kullandığımız suların temizliği sağlığımızı etkilediği gibi aynı zamanda çevre sağlığını da düşünerek su arıtma cihazlarını kullanmanız uzmanlar tarafından ısrarla tavsiye edilmektedir. Atlantik Su Arıtma firması olarak kurulum, montaj veya bilgi verme hizmetlerinde birçok müşterinin beğenisi ve güveni ile uzun yıllardır kendimizi geliştirmekte, arge ve inovasyon yatırımlarımız sayesinde sunduğumuz hizmetin kalitesini gün geçtikçe arttırmaktayız. Bizler ihtiyacınız olan her alanda yanınızda olmaya ve bize ulaşmanız halinde en kaliteli ürünleri bütçenize uygun fiyatlarla size ulaştırıp işinde uzman çalışanlarımızla hizmet etmeye hazırız. Ayrıca Atlantik Su Arıtma ailesi olarak sizleri de aramızda görmekten, birlikte çalışmaktan ve sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için geri dönüşlerinizi dinlemekten memnun olacağız. Sizler de bizi tercih edip uzun vadede kar edebileceğiniz kaliteli cihazlara erişebilirsiniz.

Ayrıca Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Arıtım ve Mühendislik Dış Tic. Ltd. Şti.
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul